Щиглик (Carduelis carduelis)


Знаєте, кого з птахів тримали в клітках як домашніх улюбленців задовго до папуг? Щигликів. 
Щиглики – справжні поп-зірки пташиного світу. Не помітити їх важко, адже ці невеличкі пташки є, мабуть, у нас одними з найкрасивіших. В оперенні щиглика присутні п'ять яскравих кольорів: жовтий на крилах, червоний і чорний на голові, білий на черевці, щоках, шиї і потилиці, цегляна спинка і дві плямочки такого ж кольору на грудях.
Щиглики – прекрасні співаки. Їх пісня можливо не така віртуозна, як солов’їна, проте дзвінка, приємна, різноманітна та надзвичайно весела і завзята. За свій спів він у великій пошані у любителів співочих птахів.
Щиглики – веселі, жваві та рухливі птахи. Вони демонструють чудеса акробатики, звішуючись вниз головою на стеблах і гілочках, щоб дістати корм. Щиглики належать до нечисленної групи птахів, здатних притримувати їжу ногами. Довгим і гострим дзьобом щиглик витягує насіння з недоступних іншим птахам складних суцвіть.
Улюблена їжа щиглика – насіння чортополоху. З червня по березень птах годується переважно ним. Суцвіття чортополоху, так звані кошики, щиглик не чіпає до зими, збираючи насіння на землі, а коли земля вкривається снігом, витягує їжу з її природного сховища. Щиглик любить також насіння гречки, кульбаби і жовтозілля. У зимовий період важливим джерелом корму птаха є насіння чіпкого підмаренника. Садівники охоче приймають на своїх ділянках щигликів, оскільки ці маленькі пернаті помічники поїдають насіння бур'янів.
Фото: Максим Рудік
Проєкт «Бьордвочінг – це круто» реалізується Ківерцівським НПП «Цуманська пуща» у партнерстві з громадською організацією «Чисте довкілля Волині» завдяки підтримці в рамках конкурсу грантів за проєктом «Участь в дії: практики взаємодії влади та громади», який впроваджується громадською організацією «Розвиток Волині» та фінансується в рамках Фонду підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів.Догори