КІВЕРЦІВСЬКИЙ НПП «ЦУМАНСЬКА ПУЩА» ГОТУЄТЬСЯ ДО ПРОТИПОЖЕЖНОГО ПЕРІОДУ У 2020 РОЦІ


КІВЕРЦІВСЬКИЙ НПП «ЦУМАНСЬКА ПУЩА» ГОТУЄТЬСЯ ДО ПРОТИПОЖЕЖНОГО ПЕРІОДУ У 2020 РОЦІ

Щовесни, з настанням сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати — лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні — гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Отже, тим громадянам, які вважають за необхідне спалити суху траву чи сміття, необхідно чітко зрозуміти, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки може бути суворою.

❗️❗️❗️Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

❌ не розводьте багать у лісі, окрім визначених для вогнищ місць;

❌ намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

❌ не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

❌ ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях природно-заповідного і лісового фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

❌ не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

❗️❗️❗️Пам'ятайте, що спалюючи суху рослинність чи порушуючи правила пожежної безпеки, Ви завдаєте великої шкоди, в тому числі матеріальної. Бережіть природні багатства, не дозволяйте нищити народне надбання.

Співробітниками державної служби охорони ПЗФ НПП «Цуманська пуща» проводиться робота по забезпеченню протипожежної безпеки на території Національного парку. Ведеться роз'яснювальна робота з відпочиваючими та місцевими жителями щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах, складено графік чергувань адміністрацією Парку на пожежонебезпечний період, створено чотири мобільних групи та замовлено для них протипожежний інвентар, підписаний спільний оперативно-мобілізаційний план залучення техніки та особового складу для гасіння пожеж на території Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» на пожежо-небезпечний період 2020 року з Ківерцівським РВ УДСНС України у Волинській області.
За порушення правил протипожежної безпеки передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а також стягнення збитків завданих природі неправомірними діями, які можуть сягати значних сум!

Давайте будемо поважати працю інших людей та з любов’ю відноситись до природи.
Дякуємо за розуміння

Фото з відкритих джерелДогори