НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНА У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Навесні у водоймах Волинської області розпочинається нерест. З метою посилення охорони водних біоресурсів та створення сприятливих умов для природного відтворення, Волинським рибоохоронним патрулем видано наказ про встановлення заборони на їх вилов.

Нерестова заборона стартує з 1 квітня і триватиме у річках області та їх кореневих водах до 20 травня, в озерах і водосховищах до 10 червня, в придаткових водах річок до 30 червня.

Відповідно до розпорядження Волинської облдержадміністрації № 159 від 16.03.2018 затверджено заходи щодо збереження водних біоресурсів у водоймах області в нерест. В даний період будуть проводитись рибоохоронні рейди із залученням природоохоронних, правоохоронних та громадських організацій.

У нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.

Пересування будь-яких плавзасобів в місцях нерестовищ забороняється, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону риби у водоймах області. Крім того, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Волинський рибоохоронний патруль звертається до кожного громадянина з проханням своєчасно повідомляти про незаконний вилов риби на «гарячу» лінію патруля за телефонами: (0332) 24-35-77, 067-360-78-40.

Довідкова інформація:

У водних об’єктах Волинської області нерестяться в основному фітофільні риби, а саме: лящ, плоскирка, в’язь, головень, плітка, короп (сазан), карась, лин, інколи щука тощо.

За порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу, від 34 до 170 грн. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих біоресурсів.Догори