Представлення Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» на міжнародній конференції в Польщі


Міжнародна наукова конференція присвячена 35-річчю Люблінських ландшафтних парків - Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych відбулась 10-11 травня в м. Хелм. Тема конференції: «Природний потенціал Полісся – оцінка, використання, охорона» - „Potencjał przyrodniczy Polesia – ocena, wykorzystanie, ochrona”. Участь у конференції взяла Грицюк Юлія – заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Ківерцівського НПП «Цуманська пуща із доповіддю на тему: «Цуманська пуща - природні та культурні цінності» (Julia Hrytsiuk (Kiwercowski Park Narodowy „Puszcza Cumańska”) – „Puszcza Cumańska” – walory przyrodnicze i kulturowe).

Участь у конференції взяли більше 100 осіб із трьох країн – Польщі, України та Білорусі. Також виступали представники дружнього парку – НПП «Прип’ять-Стохід».

Після виступів перейшли до практичних занять на природі – поїздки у долину Бугу та в Собіборський ландшафтний парк для відвідування екологічних стежок. Наступного дня продовжилися екскурсії, які мали історично-краєзнавчу мету. Спочатку відвідали крейдяні підземелля в Хелмі, пізніше поїхали на цементний завод, який використовує сміття в якості палива, на пивний завод та на стежку метеликів в Хелмському ландшафтному парку. Конференція була дуже цікавою, пізнавальною та практичною.

Також, у вихідні, поза конференцією, Юлія відвідала 2 національні парки – Поліський НПП (Poleski Park Narodowy) та Розточанський НПП (Roztoczański Park Narodowy), де відвідала екологічні стежки, візит-центри та осередок охорони черепахи болотної. Цей досвід став цінним надбанням для працівника парку.

Дуже дякуємо за запрошення та організацію подорожі пану Krzysztof Wojciechowski та пані Justyna Jędruch – Dyrektor Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych за чудову конференцію. Сподіваємося на подальшу продуктивну співпрацю та обмін досвідом!

Догори