РОЗЧИЩЕННЯ ТА ТЕСТУВАННЯ ВОДНОГО ТУРИСТИЧНОГО МАРШРУТУ "ПО РІЧЦІ ПУТИЛІВКА"


З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, 5 червня, відбувся волонтерський захід. Метою заходу була розчистка русла та берегів річки Путилівка від сміття і захаращення стовбурами притоплених та повалених дерев. Також завданням заходу було тестування водного туристичного маршруту «По річці Путилівка», який знаходиться на стадії розробки.

Путилівка – ліва притока р. Горинь, має навпрочуд мальовничу заплаву з багатою лучною, водною рослинністю та вільховими, сосновими лісами на берегах. Ця річка є важливою для розвитку екологічного водного туризму в НПП «Цуманська пуща». Проте сутєвою перепоною для проведення сплавів є декілька великих перешкод-захаращень в ділянці між смт Цумань та с. Мочулки, які потрібно систематично розчищати.

До заходу долучились волонтери з м. Луцьк, місцевої громади смт Цумань та працівники парку на чолі із директором Квачем І. С., всього понад 20 осіб. Учасники активно та плідно працювали: збирали сміття, вивільняли русло від перешкод, проводили моніторинг глибин річища та аналізували особливості маршруту. В процесі роботи стало зрозуміло, що потрібно ще більше людей та зусиль, аби повністю розчистити річку, тому заходи по розчистці будуть відбуватися повторно.

Особливістю цього маршруту є можливість продовження сплаву до річки Горинь. Плекаємо надію, що цей водний маршрут здобуде популярність серед активних туристів.

Висловлюємо подяку всім небайдужим, які не залишились осторонь та долучились до заходу! 
Окрема подяка Тарас Сиротюк (Туристичний клуб ANTAR) за сприяння та надане спорядження, необхідне для сплаву.Догори