Служба державної охорони Кверцівського НПП «Цуманська пуща» застерігає, що за спалювання сухої рослинності грозить штраф або кримінальна відповідальність


Так, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю наступає адміністративна відповідальність. Кодекс України про адміністративні правопорушення (ст. 77-1 КУпАП) передбачає штрафні санкції: від 170 до 340 грн – громадянам, від 850 до 1190 грн – посадовим особам.

За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладають штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків передбачена кримінальна відповідальність.

Відповідно до статті 245 (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.Догори