ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНИЩЕННЯ ПТАХІВ ТА РАННІХ КВІТУЧИХ РОСЛИН ЗАНЕСЕНИХ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ


ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗНИЩЕННЯ ПТАХІВ ТА РАННІХ КВІТУЧИХ РОСЛИН ЗАНЕСЕНИХ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

У зв’язку з природною аномалією, «теплою зимою», уже майже місяць як розпочався період вегетації ранніх квітучих рослин, зокрема підсніжника білосніжного (Galanthus nivalis). Не за горами весна, приліт рідкісних птахів та їх гніздування. Не такі страшні для рослин періодичні перепади температури, для птахів далекі перельоти, як несвідоме ставлення до природи окремих громадян.

Служба державної охорони природозаповідного фонду Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» з метою недопущення порушення вимог природоохороного законодавства, зокрема знищення ранніх квітучих рослин, а також рідкісних птахів, що занесені до Червоної книги і перебувають під загрозою зникнення, звертається до громадян з засторогою❗️

не губити дикоростучі рослини задля короткострокової насолоди їх красою, отримання матеріальної вигоди та не руйнувати гнізда птахів. Адже недбале ставлення та нераціональне використання природних ресурсів приводить до масового винищення рідкісних видів. А також хоче нагадати, що за порушення чинного законодавства передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 90. Адміністративного кодексу України
(Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України):
Погіршення середовища перебування(зростання) тварин, птахів і рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(21020- 31530гривень) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(31530-52550 гривень) з конфіскацією незаконно добутого.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів від 7 листопада 2012 року №1030 Про розмір компенсації державі за незаконне знищення або пошкодження видів тваринного рослинного світу, занесеними до Червоної книги України(з послідуючими змінами), збільшилися розміри такси за незаконне ,знищення або пошкодження видів тварин, зокрема які перебувають на межі зникнення і занесенні до Червоної книги України:

лелека чорний-14540 гривень;
журавель сірий-15000 гривень;
лебідь малий-5000 гривень;
шуліка рудий і чорний-120000 гривень;
орлан-білохвіст-112000 гривень;
зубра-130000 гривень;
лося європейського - 130000 гривень;
рисі - 20000 гривень
видри річкової- 10317 гривень.

За кожне знищене чи пошкоджене гніздо птахів, які занесені до Червоної книги України, штраф здійснюється у трикратному розмірі.Догори