Засмічений ліс – обличчя громади


Природо-заповідний фонд  Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» – це території та об’єкти , що перебувають під особливою охороною.

      Розвиток природо-заповідного фонду та збереження існуючих об’єктів викликає значну кількість проблем, однією з найактуальніших являється засмічення територій. Це одне з найболючіших питань не тільки національного природного парку, а й всього людства нашої планети.

       Наші громадяни, керівники різного роду підприємств, своїми необдуманими кроками, внаслідок фінансових проблем, сприяють в засміченні територій, лісових масивів, створюючи стихійні сміттєзвалища, тим самим погіршують санітарний стан навколишнього середовища, яке в свою чергу спричиняє виникнення лісових пожеж, розповсюдженню різного роду хвороб та інфекцій.

       Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща» доводить до відома та застерігає громадян, керівників фермерських господарств, державних і приватних підприємств що за засмічення територій ПЗФ і створення стихійних сміттєзвалищ передбачена адміністративна відповідальність згідно Постанови Кабінету міністрів України від 24 липня 2013 року за №541 «Про затвердження такс  для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд»:

       побутове засмічення території , покинуту річ, банку, пляшку, тару, тощо   за  одиницю 16 гривень;

       Крім того відбуваються не поодинокі випадки пошкодження та знищення інформаційно-охоронних та інших знаків на що встановлено такси для обчислення розмірів шкоди, заподіяної  порушенням законодавства про ПЗФ, згаданою вище Постановою КМУ:

       Інформаційно-охоронний, межовий охоронний 2032 гривні за один знак

       стовп межовий, квартальний, візирний, лісовпорядний та лісогосподарський знак 1950 гривні

       стовп лісогосподарський(на лісосіки, ділянки, призначенні для відновлення лісу), сіножатей, пасовищ, пробних площ, тощо625 гривні

       шлагбаум 5992 гривні

       монументальний знак-пам’ятник трикратний розмір вартості витрат на відновленняДогори