СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ УЧНІВ НВК СМТ РОКИНІ


Ще одним заходом, приуроченим до Всесвітнього дня мігруючих птахів, став семінар-практикум для учнів навчально-виховного комплексу смт Рокині, що у Княгининівській громаді. Для 28 учнів 5-го та 9-го класів було проведене теоретичне заняття та орнітологічна екскурсія на природі.

Еколого-освітнє заняття з використанням презентацій розпочали заступник директора НВК - Судима Вячеслав та Савчук Павло, начальник відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Ківерцівського НПП «Цуманська пуща», який розповів про парк та його значення для збереження дикої природи Волині. Продовжила захід заступник начальника відділу – Юлія Грицюк, розповівши про міграції птахів, причини таких подорожей, способи їх вивчення, цікаві факти з життя пернатих, окрему увагу звернула на птаха року в Україні – припутня.

Захід продовжили екскурсією до парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Байрак", який є об'єктом природно-заповідного фонду Волинської області. Проводили її спільно із Ганною Середюк – провідним науковим співробітником Музею, до якого належить парк. 
Під час екскурсії лунали цікаві розповіді про природу та спостереження за птахами, а за допомогою звукової провокації вдалося приманити декілька видів співочих птахів: зяблика, вивільгу, вівчарика-ковалика. Діти з захопленням прийняли участь у цьому орнітологічному заході.
Також оглянули різноманіття видів дерев парку, вийшли до водно-болотного угіддя, де мали змогу спостерігати за навколоводними птахами. Такі комплексні заняття, що складаються із теоретичної та практичної частин, є дуже ефективними для екологічної освіти школярів.

Щиро вдячні за співпрацю заступнику директора НВК смт Рокині - Судимі Вячеславу та Ганні Середюк, працівнику Музею історії сільського господарства Волині.

Догори