Бьордвочінг – це круто!


В рамках реалізації проєкту «Бьордвочінг – це круто!» ми розпочинаємо серію дописів, присвячених бьордвочінгу та птахам України.
То що ж таке бьордвочінг і чому це круто?
Бьордвочінг (від англ. bird + watch) (англ. birdwatching, синонім — birding) – це хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію – спостереження та вивчення птахів.
Якщо ти спостерігаєш за птахами під час прогулянки або інших справ, ти – вже бьордвочер. Також цікаво спостерігати за допомогою бінокля чи іншого оптичного пристрою. Досить популярними є спостереження за птахами на годівничці чи на подвір'ї свого будинку. 
Це хобі надзвичайно популярне по всьому світі. Серед найбільш затятих бьордвочерів проводяться різноманітні змагання – хто більше зустріне видів птахів за певний проміжок часу:
-Змагання протягом доби (англ. Big Day Birding). Для цього спостережники збираються у певному місці, нерідко змагаючись командами. 
-Протягом року (англ. Big Year world record), при цьому змагання можуть бути обмежені однією країною, або можуть враховуватися види, зустрінуті в будь-якій частині світу.
-Спостереження з однієї точки (англ. Big Sit or Big Stay) – коли бьордвочер не має право виходити за межі визначеного кола (наприклад, 5 метрів)
Зафіксовані рекорди (станом на 2020 рік):
-Змагання протягом доби. Світовий рекорд: 425 видів птахів (2015 рік) встановила команда з 4 осіб в Еквадорі. У Європі: 230 видів (2017 рік) на території Іспанії.
-Змагання протягом року. Найкращий результат періодично оновлюється. Наразі рекорд становить 6878 видів (2016 рік) 
- Спостереження найбільшої кількості видів. Дуже небагато людей у світі бачили понад 7000 видів птахів. У 2019 році рекордсменом є швед Клаес-Геран Седерлунд. Станом на березень 2019 року він спостерігав понад 9682 видів птахів (серед 10000 відомих).
Проєкт «Бьордвочінг – це круто» реалізується Ківерцівським НПП «Цуманська пуща» у партнерстві з громадською організацією «Чисте довкілля Волині» завдяки підтримці в рамках конкурсу грантів за проєктом «Участь в дії: практики взаємодії влади та громади», який впроваджується громадською організацією Розвиток Волині та фінансується в рамках Фонду підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів.

 Догори