Омелюх звичайний (Bombycilla garrulus)


Продовжуємо знайомитись зі світом птахів. Восени розпочинається період пташиних міграцій. Більшість птахів збираються у зграї та відлітають на південь. Проте є й такі, які прилітають до нас зимувати. Один з таких «зимувальників» - омелюх звичайний (Bombycilla garrulus).
Основний його ареал – північ Євразії та Америки. Гнізда омелюхів зазвичай розташовані в тайзі або тундрі, найчастіше всього з хвойним або мішаним деревостаном та густим підліском. Найчастіше пари споруджують гнізда на деревах, що ростуть серед боліт.
У травні-червні самиця відкладає 4-5 блакитнувато-сірих яєць з чорно-бурими крапинками. До початку осені молоді омелюхи стають самостійними і починають годуватися плодами та ягодами. А з настанням справжньої північної зими зграї цих птахів летять на південь – до нас.
В період гніздування та висиджування пташенят омелюхи харчуються переважно комахами, а в зимовий період – ягодами: горобиною, калиною, брусницею та … омелою. За це й отримали свою українську назву. Омелюхи – справжні ненажери, варто їм побачити кущ або деревце з красивими ягодами, вони не зупиняться, поки не з'їдять їх всіх. Тому частина плодів виводиться з їх організму неперетравленими, що сприяє поширенню рослин.
Коли омелюхи з'їдають багато ягід взимку, в їх шлунку починаються процеси бродіння, в результаті чого птах стає дезорієнтованим ніби «п'яним». В такому стані омелюхи часто гинуть, наражаючись на предмети і збиваючись на манівці. Ще століття тому, коли про цю особливість люди не знали, вважалося поганим знаком, якщо омелюх б'ється у вікно.
Детальніше: http://pernatidruzi.org.ua/omelyukh_zvychaynyi_bombycilla_garrulus.html?fbclid=IwAR00CMVOmGP146CUy0OVePqZZIIp3DR9Zp13ENhH2ptZE9f2M7ovSHVL3jQ
Фото: Оксана Ралдугіна
Проєкт «Бьордвочінг – це круто» реалізується Ківерцівським НПП «Цуманська пуща» у партнерстві з громадською організацією «Чисте довкілля Волині» завдяки підтримці в рамках конкурсу грантів за проєктом «Участь в дії: практики взаємодії влади та громади», який впроваджується громадською організацією Розвиток Волині та фінансується в рамках Фонду підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів.Догори