Презентація розвивально-пізнавальної природничої гри «Знай наших: птахи України»


Презентація розвивально-пізнавальної природничої гри «Знай наших: птахи України»

Упродовж липня працівницею Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» Грицюк Юлією була розроблена розвивально-пізнавальна природнича гра «Знай наших: птахи України». Мета гри: продемонструвати багатство та різноманітність орнітофауни України, навчити гравців розрізняти види птахів, розуміти чим харчується, де проживає і чи мігрує кожен конкретний вид, зацікавити вивчати природу та охороняти біорізноманніття Батьківщини, знати птахів, занесених до Червоної книги України.

Гра складається із 150 карток з видами птахів та карток із завданнями (13 видів, 39 шт.). Також є умови гри і правильні відповіді.

27 липня відбулася презентація гри у дитячому таборі «Гарт» імені Героя Небесної сотні Сашка Капіноса на території Національний природний парк "Кременецькі гори". Спочатку діти почули розповіді про птахів, пояснення гри, згодом учасники поділились на команди і першими зіграли в цю гру. Гравці були уважними, радилися, логічно вибирали карточки. Після гри ділились враженнями: було цікаво, дізналися про багато видів птахів і про їх життя.

Друк гри виявився досить затратним (картон ламінований буде довго слугувати), але знайшовся спонсор – Kateryna Shapran, яка неодноразово допомагала відділу екоосвітньої роботи та рекреації нацпарку, яка оплатила друк гри, за що їй велика вдячність! Та Pavlo Danylchuk за фінансове сприяння випуску гри.

Висловлюємо подяку фотографам Оксана Ралдугіна і Sergey Ryzhkov, які поділились своїми чудовими фотографіями птахів та іншим фотографам, фото яких були взяті з відкритих джерел інтернету (авторство не відоме). Також були залучені фото розробника – Юлії Грицюк.

Гра буде доречною в кожному куточку України, в природоохоронних установах, школах, позашкільних закладах. Її можна використовувати як в класах, так і у природних умовах. Можуть одночасно грати до 30 осіб. Якщо хтось зацікавиться - готові поділитися розробкою, пишіть Yuliia Hrytsiuk.Догори