Ремез (Remiz Pendulinus) – найменший із синиць


Ремез (Remiz Pendulinus) – найменший із синиць.
Птаха легко впізнати завдяки характерному забарвленню: каштаново-коричнева спина і чорна «маска», через яку його жартома називать «Зорро» (вигаданий літературний персонаж). 
Птах сильно прив`язаний до води і трапляється переважно в багатих водоймами регіонах.
Ремез активний і рухливий, серед рослинності пересувається як акробат.
Ремези легко пересуваються найтоншими гілочками і майже ніколи не спускаються на землю.
Вони купаються в росі та дістають їжу зі скручених трубочкою листків, просовуючи туди дзьоб і лише після цього розкриваючи його.
Ремез – один з найкращих пернатих будівельників. По формі гніздо нагадує рукавицю, що майстерно підвішена на тоненькій пониклій гілочці. Вхід в гніздо зроблений крізь «великий палець рукавиці», а висить цей будиночок майже над водою. Якщо ремез будує його далеко від водойми, то гніздо розташовується високо над землею (до 10 метрів). Будівництво розпочинається з того, що самець знаходить потрібну роздвоєну гілочку і вправно обмотує її деревними волокнами. На цій основі він будує кільце, а потім піднімає бокові сторони так, що утворюється свого роду корзина з ручкою. Гніздо настільки міцне, що може протистояти вітрам декілька років, проте ремези другий раз не використовують його.
Самець будує кілька незавершених гнізд, одне з яких обирає самка, яка потім доплітає вхідну трубку. Дно заповнюється ніжним, м`яким пухом. Ним прикриваються і одночасно відділяються один від одного яйця, щоб вони не розбились при поривах вітру. На будівництво загалом витрачається близько 3-4 тижнів.
Поза періодом розмноження тримається зграйками й поводиться як товариський та дружній птах. Політ легкий, швидкий, стрибкоподібний, зазвичай невисоко над землею.
Детальніше: http://pernatidruzi.org.ua/remez_remiz_pendulinus.html
Фото: 
Максим Рудік 
Проєкт «Бьордвочінг – це круто» реалізується Ківерцівським НПП «Цуманська пуща» у партнерстві з громадською організацією «Чисте довкілля Волині» завдяки підтримці в рамках конкурсу грантів за проєктом «Участь в дії: практики взаємодії влади та громади», який впроваджується громадською організацією Розвиток Волині та фінансується в рамках Фонду підзвітності Міністерства закордонних справ Нідерландів.Догори